vsozc@vodakva.cz
+420 359 010 148

Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech spravuje celkem zhruba 1627 km vodovodní sítě, kterou tvoří 26 úpraven pitné vody, 76 vrtů, 196 vodojemů a 139 čerpacích stanic pitné vody. Celkem tato síť zásobuje zhruba 191 000 obyvatel. Na území sdružení je nedostatek kvalitních podzemních zdrojů, proto se pitná voda z 88 % vyrábí ze zdrojů povrchových, zbylých 12 % tvoří podzemní zdroje. Od poloviny 20. století zde byly postupně vybudovány čtyři rozsáhlé skupinové vodovody, zásobené upravenou vodou z kvalitních povrchových zdrojů, které nahradily  původní nespolehlivé zdroje. Z těchto systémů je dnes zásobeno zhruba 90% obyvatel na území sdružení. Dodávka kvalitní pitné vody je zajištěna i pro ostatní obyvatele, zásobené ze samostatných obecních vodovodů nebo z místních zdrojů.

Oblastní vodovod Karlovarska

Oblastní vodovod Karlovarska je nejrozsáhlejší vodovodní systém na území sdružení. Zásobuje celkem 30 měst a obcí na Karlovarsku a Sokolovsku, 116 633 obyvatel. Jeho délka je 658 km. Hlavním zdrojem vodovodu je úpravna vody Březová, která upravuje vodu ze Stanovické nádrže. Doplňkové zdroje systému jsou úpravna vody Myslivny, prameniště Hřebečná a vrty u Božího Daru.

Prezentace úpravny vody Březová

Schéma oblastního vodovodu Karlovarska

vodovod-karlovy-vary

Skupinový vodovod Žlutice - Toužim

Skupinový vodovod Žlutice - Toužim zásobuje 15 obcí v jižní části Karlovarska a severní části Tachovska, tedy celkem 15 805 obyvatel. Jeho délka je 268 km a zdrojem je úpravna vody Žlutice na Žlutické nádrži.

Prezentace úpravny vody Žlutice

Schéma skupinového vodovodu Žlutice - Toužim

vodovod-zlutice

Skupinový vodovod Tachov - Bor - Planá

Skupinový vodovod Tachov - Bor - Planá zásobuje 14 obcí na Tachovsku, tedy 22 429 obyvatel. Jeho délka je 224 km, hlavním zdrojem je úpravna vody Svobodka, upravující vodu z nádrže Lučina, vedlejším zdrojem je prameniště Branka.

Prezentace úpravny vody Svobodka

Schéma skupinových vodovodů Tachov - Bor - Planá a Stříbro

Skupinový vodovod Stříbro

Skupinový vodovod Stříbro zásobuje tři obce na  Stříbrsku, tedy celkem 9 038 obyvatel. Jeho délka je 63 km, zdrojem je úpravna vody Milíkov, upravující surovou vodu z řeky Mže.

Oznámení